Plantemarkeder i weekenden 4. og 5. Juni

Så er det den helt store plantemarkeds weekend i den kommende weekend og du kan møde os på disse to: Bangsbo Blomsterfestival i Frederikshavn og Geografisk have i Kolding. Ses vi? – det kunne være så dejligt at møde dig og hilse på dig, så kig da inden for til en hyggesludder.

Bangsbo blomsterfestival

Vi er altid til Blomsterfestival i Frederikshavn fordi der er så dejligt og det er nogle rigtig dejlige omgivelser, så vi glæder os til at møde dig der. Vi er i vores faste telt  og i år har vi inviteret Morten med fra Solhoj-planter.dk, så der bliver nok at kigge på.

De 2 smukke rindende kobberhænge pile på Ledreborg.

Søndag tager vi så med Morten og Linda til Geografisk have i Kolding og er sammen med dem på deres faste plads. Jer der er vant til at komme der ved helt sikkert hvor Solhøj Planter med sjældne buske og træer holder til, ellers kan I helt sikkert kende os på både træer og springvand 🙂

Vi ses da gør vi ikke…?

Comments

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.